Eliminacja roztoczy z dywanu

POLECANA DLA OSÓB CIERPIĄCYCH Z POWODU ALERGII LUB ASTMY.

Po wcześniejszym trzepaniu dywan zostaje uprany w specjalnym środku do  eliminacji roztoczy.  Po upraniu dywanu również nanosimy podobny produkt który jest nietoksyczny, bezwonny i bezpieczny zarówno dla ludzi, zwierząt jak i roślin

Zapewnia on skuteczne działanie na okres 6-9 miesięcy.

Każdy dywan przed praniem jest trzepany automatem trzepiącym

Czy dywan dla alergika to dobre rozwiązanie?

Usuwanie roztoczy z dywanu

Dywany prezentują się bardzo atrakcyjnie i stanowią tak zwaną wisienkę na torcie w trakcie urządzania salonu, sypialni czy pokoju dla dziecka. W trakcie wybierania odpowiedniego modelu należy zwrócić uwagę na wszystkie kluczowe czynniki, chodzi przede wszystkim o materiał. Dostępne są dywany z materiałów sztucznych, jak i surowców naturalnych. Każdy ma swoje wady i zalety, jednak bez względu na kolor, użyty materiał i przeznaczenie, nie możesz zapominać o roli, jaką odgrywa regularnie pranie dywanów. Ta czynność pielęgnacyjna odgrywa szczególnie ważną rolę, kiedy urządzamy dom alergika. Tym samym rodzi się pytanie, co można znaleźć w dywanie i jak znaleziska te wpływają na stan zdrowia?

Jakie alergeny znajdują się na dywanie?

Dywany mogą przyczynić się do powstania alergii. Ten fakt jest popierają solidne dowody. Już na wstępie warto zaznaczyć, że nie ma to nic wspólnego z zastosowanym materiałem, ani użytą techniką w trakcie produkcji. Wyjątek może stanowić dywan wykonany z wełny, który faktycznie może stać się przyczyną nieżytu nosa, łzawiących oczu oraz innych objawów alergii.  Jednak pojawienie się reakcji alergicznej jest ściśle związane z występowaniem na podłodze sporych ilości kurzu oraz roztoczy. To jedne z najczęściej rozpoznawanych alergenów, które wraz ze zwiększaniem zanieczyszczenia w domu, stają się coraz bardziej dotkliwe w skutkach. Jeśli nie chcesz rezygnować z dywanów i jednocześnie pragniesz oszczędzić sobie przykrych dolegliwości dotyczących układu oddechowego, zwróć szczególną uwagę na rolę, jaką odgrywa Pralnia dywanów Lublin.

Kurz i roztocza to największy problem – część z nich jest przynosimy do miejsca zamieszkania na butach, innym z kolei nie można zapobiegać (złuszczający się naskórek czy wypadające włosy). Resztki jedzenia, sierść zwierząt i inne czynniki sprawiają, że jedne z najsilniejszych alergenów – roztocza mają idealne warunki bytowania. Szczególnie groźne są ich odchody.

Zawierają szkodliwe dla organizmu człowieka białka, które po przedostaniu się do organizmu człowieka (alergia wziewna) powoduje szereg niekorzystnych objawów.

Dlatego tak ważne jest pranie dywanów, .Regularne pranie w pralni usuwa nie tylko najbardziej widoczne zanieczyszczenia i brud, ale przede wszystkim bakterie, roztocza i zarazki, które podstępnie ukrywają się w najgłębszych włóknach.

Jak odkurzać dywany?→