Przejdź do treści

Eliminacja roztoczy z dywanu

Strona główna » Eliminacja roztoczy z dywanu

Roztocza kurzu domowego są niebezpieczne szczególnie dla alergików. Część z nich przynosimy do miejsca zamieszkania na butach, a część rozwija się przez złuszczający się naskórek lub wypadające włosy. Do rozwoju roztoczy przyczyniają się również: pozostawione resztki jedzenia, sierść zwierząt i inne czynniki. Czasami regularne odkurzanie nie wystarcza, dlatego zalecamy profesjonalne czyszczenie dywanów w naszej pralni, szczególnie ze względu na groźne odchody roztoczy, których trudno się pozbyć samemu.

Pralnia dywanów – skuteczna eliminacja roztoczy z dywanu

Roztocza zawierają szkodliwe dla organizmu człowieka białka, które po przedostaniu się do organizmu człowieka (alergia wziewna) powodują szereg niekorzystnych objawów. Dlatego tak ważna jest profesjonalna i skuteczna eliminacja roztoczy z dywanu. Jak to działa w naszej pralni dywanów Lublin?

  1. Regularne pranie w pralni usuwa nie tylko najbardziej widoczne zanieczyszczenia i brud, ale przede wszystkim bakterie, roztocza i zarazki, które ukrywają się w najgłębszych włóknach.
  2. Po wcześniejszym trzepaniu dywan zostaje uprany w specjalnym środku do eliminacji roztoczy.  Po tym zabiegu wykładzinę trzepiemy jeszcze raz naszym automatem trzepiącym.
  3. Każdą wykładzinę ozonujemy, co również przyczynia się do eliminacji roztoczy.
  4. Po upraniu dywanu spryskujemy go środkiem zapobiegającym rozwojowi roztoczy działającym do 3 miesięcy. Jest on nietoksyczny, bezwonny i bezpieczny zarówno dla ludzi, zwierząt, jak i roślin.

Nasze usługi pralnicze dostosowujemy do indywidualnych potrzeb. Jeśli nie masz własnego transportu, odbierzemy dywany spod Twoich drzwi i odwieziemy je po czyszczeniu. Usługę polecamy szczególnie osobom mającym alergię na roztocza kurzu domowego.

Dywany odpowiednie dla alergików

Usuwanie roztoczy z dywanu

Dywany prezentują się bardzo atrakcyjnie i stanowią tak zwaną wisienkę na torcie podczas urządzania salonu, sypialni czy pokoju dla dziecka. W trakcie wybierania odpowiedniego modelu należy zwrócić uwagę na wszystkie jego kluczowe cechy – przede wszystkim na materiał. Alergikom nie zaleca się dywanów z długim włosiem, jak np. shaggy. W ich przypadku o wiele trudniej dotrzeć końcówką odkurzacza w głąb runa. Wiąże się to oczywiście z tym, że trudno jest pozbyć się roztoczy. Osobom zmagającym się z alergiami polecamy zakup dywanów syntetycznych, które nie przyciągają kurzu.

Na rynku dostępne są dywany zarówno z materiałów sztucznych, jak i naturalnych. Każdy ma swoje wady i zalety, jednak bez względu na kolor, użyty materiał i przeznaczenie, nie możesz zapominać o roli, jaką odgrywa regularnie pranie dywanów oraz eliminacja roztoczy. Pierwsza czynność pielęgnacyjna odgrywa szczególnie ważną rolę, kiedy urządzamy dom alergika.

Roztocza kurzu domowego – alergeny znajdujące się na dywanach

Pojawienie się reakcji alergicznej jest ściśle związane z występowaniem na podłodze sporych ilości kurzu oraz roztoczy. To jedne z najczęściej rozpoznawanych alergenów, które wraz ze zwiększaniem zanieczyszczenia w domu stają się coraz bardziej dotkliwe w skutkach.

Jeśli nie chcesz rezygnować z dywanów i jednocześnie pragniesz oszczędzić sobie przykrych dolegliwości dotyczących układu oddechowego, zleć usługę eliminacji roztoczy z dywanu naszym doświadczonym pracownikom.

Pranie dywanów Lublin – skutecznie, profesjonalnie, z dojazdem do Twojego domu!

Jak odkurzać dywany?→