Przejdź do treści

Profesjonalne pranie dywanów wełnianych

Strona główna » Pralnia dywanow Lublin » Profesjonalne pranie dywanów wełnianych

Na wełnianym dywanie nietrudno o plamy z napojów, jedzenia, dziecięcej plasteliny czy moczu. Co gorsza, wiele z nich bywa źródłem bardzo nieprzyjemnych zapachów. Pamiętaj, że pielęgnacja wełnianych dywanów wymaga ostrożności i cierpliwości. Dlatego lepiej to zadanie powierzyć profesjonalistom. Jeśli mieszkasz w Lublinie lub okolicach, wykonamy dla Ciebie czyszczenie dywanu wełnianego metodą dopasowaną do jego rodzaju i stanu.

Czyszczenie wełnianych dywanów od podstaw

Zanim wypierzemy wełniany dywan i wybierzemy metodę prania, najpierw dokładnie go oglądamy. Co to dokładnie oznacza w praktyce?

● sprawdzamy stopień zużycia dywanu,

● robimy zdjęcia uszkodzeń oraz przebarwień na powierzchni dywanu,

● rozpoznajemy rodzaj plam oraz ich pochodzenie.

Na podstawie zebranych informacji dobieramy najbardziej odpowiednią metodę prania dywanu. Zanim zaczniemy prać dywan, usuwamy z niego plamy. To kluczowy etap czyszczenia. By osiągnąć jak najlepsze efekty, stosujemy specjalne odplamiacze.

Niezależnie od wybranej metody prania wełnianego dywanu wcześniej go trzepiemy – minimum dwa razy. Za pierwszym razem usuwamy największe cząstki stałe, a za drugim, po jego wysuszeniu w suszarni, najmniejsze, takie jak niewielkie drobinki kurzu. Dzięki temu dokładnie rozbijamy włókna i przywracamy im dawną objętość.

odświeżanie koloru dywanu

Zalety profesjonalnego prania wełnianych dywanów

Jeśli stopień zabrudzenia dywanu jest niewielki, można wykonać tzw. pranie na sucho. Co istotne, ta metoda rekomendowana jest wyłącznie w przypadku czyszczenia pielęgnacyjnego. W przeciwnym razie lepiej wykonać pranie dywanu wełnianego na wskroś, czyli w kąpieli wodnej. Czym ona się wyróżnia?

Jest bardzo skuteczna – nawet kiedy dywan wełniany jest mocno zabrudzony, a na jego powierzchni znajdują się trudne plamy.

Usuwa brud z głębi dywanu – dzięki zastosowaniu metody na wskroś, dywan zostaje wyczyszczony nie powierzchownie, ale precyzyjnie.

Dociera do każdego miejsca – wiemy, jak prać dywan wełniany, by cieszył Cię on takim wyglądem, jak tuż po jego zakupie. To dlatego większości naszych klientów rekomendujemy metodę kąpieli wodnej, która nie bez powodu nazywana jest praniem na wskroś.

Wiemy, jak dbać o dywany wełniane!

Pranie dywanów wełnianych nie musi być wcale uciążliwe i długotrwałe. Co więcej, można to zrobić w taki sposób, by uniknąć trwałych wgnieceń. Pranie takiego dywanu w warunkach domowych, za pomocą klasycznego odkurzacza jest trudne, dlatego warto zdecydować się na jego profesjonalne czyszczenie.

Jeśli szukasz firmy, która wykonuje takie usługi w Lublinie, skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo, albo odwiedź nasze biuro bądź punkt przyjęć. Zdjęcia wypranych przez nas dywanów z wełny znajdziesz w zakładce: Dywany przed i po upraniu w pralni. Nasze doświadczenie i skuteczność są najlepszą reklamą!