Przejdź do treści

Pranie dywanów shaggy

Strona główna » Pralnia dywanow Lublin » Pranie dywanów shaggy

Coraz wiekszą popularnością cieszą dywany shaggy. Charakteryzują się one wyraźnie dłuższym włosem od innych typów dywanów. Tego typu włos nadaje pomieszczeniu bardziej przytulny wygląd a chodzenie po nim jest bardzo przyjemne. Niestety ma również to swoje minusy. Profesjonalne pranie dywanów shaggy nie jest łatwe . Im dłuższy włos tym trudniej jest go utrzymać w czystości a wytrzepanie go we własnym zakresie jest niemożliwe. W takich sytuacja z pomocą przychodzi pralnia dywanów BRYZA

dywan shaggy
Dywan shaggy

Profesjonalny automat trzepiący, znajdujący się w naszej pralni jest w stanie usunąć całkowicie piasek i kurz, nawet ten znajdujący się bardzo głęboko w runie dywanu. 

Po usunięciu cząstek stałych dywan poddawany jest wstępnemu usunięciu plam i zabrudzeń. Po wykonaniu powyższych czynności możemy przystąpić do właściwego procesu prania. W przypadku czyszczenia dywanów typu shaggy jedyną metodą pozwalającą uzyskać zadowalające widoczne efekty jest pranie “na wskroś”. Woda wraz ze środkiem piorącym musi dotrzeć do każdego miejsca. Po rozpuszczeniu brudu, runo jest wypłukiwane bieżącą wodą, dzięki czemu włos pozostaje miękki i czysty. Końcowymi etapami są suszenie w suszarni oraz ponowne wytrzepanie aż do całkowitego pozbycia się zabrudzeń stałych. 

Dlaczego pranie dywanów w pralni jest lepsze od prania w domu?

W pralni bardzo często spotykamy się z problemem, że klient sam próbował prać dywan shaggy i po przemoczeniu dywan zrobił się żółty, szorstki, niemiły w dotyku oraz zaczął nieprzyjemnie pachnieć. Są to skutki podjęcia się samodzielnego prania dywanów shaggy za pomocą odkurzaczy ekstrakcyjnych(np. Karcher). Ponieważ jesteśmy firmą zajmująca się profesjonalnym praniem dywanów (pranie dywanów w kąpieli wodnej), więc z tego typu sytuacjami spotkaliśmy się niejednokrotnie. Dlatego też klientom odradzamy czyszczenie dywanów na własną rękę. W dywanach shaggy rozpuszczony brud należy bardzo dokładnie wypłukać, przez co włos będzie przyjemny w dotyku a zabrudzenia całkowicie usunięte. 

Dlaczego dywany shagy powinno prać się w pralni?

Przemoczenie dywanu i jego złe wysuszenie prowadzą do rozwinięcia się drobnoustrojów odpowiedzialnych za przykry zapach. Mokry dywan shaggy powinien całkowicie wyschnąć w przeciągu 12 godzin. Nasza pralnia posiada specjalistyczną suszarnię, pozwalającą na szybkie i bezpieczne suszenie dywanów. Zlecenie prania dywanów shaggy w profesjonalnej pralni pozwala zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze. Najczęściej po próbie uprania dywanu odkurzaczem i domowymi metodami, dywan oprócz standardowego prania “na wskroś”, dywan należy poddać również neutralizacji przykrego zapachu, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Sprawdź: Cennik prania dywanów