Pranie tapicerek meblowych w Lublinie

Pranie tapicerek meblowych wykonujemy na terenie miasta Lublin . Czyścimy tapicerki wykonane ze wszystkich materiałów naturalnych oraz sztucznych, z których zabrudzenia mogą być usuwane „na mokro”. Usługi wykonujemy metodą ekstrakcyjną, która wyróżnia się bardzo wysoką skutecznością w zakresie usuwania plam oraz zabrudzeń.

Pranie tapicerek metodą ekstrakcyjną

Usługi wykonujemy przy pomocy profesjonalnego odkurzacza piorącego, określanego też mianem „maszyny natryskowo-ssącej” bądź „maszyny ekstrakcyjnej”. Urządzenie to wyposażone jest w specjalną dyszę, która umożliwia błyskawiczne odsysanie zabrudzeń. Dzięki niemu możemy wyeliminować m.in. plamy po kawie, herbacie i winie, a także pozostałości po moczu. Nasza metoda pozwala pozbyć się również zacieków, które powstały podczas samodzielnych prób prania.
W naszej stacjonarej pralni dywanów pierzemy też dywany metodą ,,na wskroś” w kąpiei wodnej:
Pranie dywanow Lublin

Proces czyszczenia tapicerki składa się z następujących etapów:

  • Odkurzenie powierzchni, która będzie czyszczona
  • spryskiwanie powierzchni tapicerki środkiem czyszczącym (praspray),
  • wtarcie preparatu szczotką o odpowiedniej twardości włosa – wyczesywanie włosów, sierści itp.,
  • odsysanie rozpuszczonych zabrudzeń przy pomocy maszyny ekstrakcyjnej,
  • ewentualne punktowe odplamianie pozostałych plam.

     

Korzystamy również z profesjonalnych środków czyszczących, które dobieramy indywidualnie do rodzaju materiału oraz typu plam. Stosowane przez nas preparaty pozostawiają po sobie przyjemnych zapach oraz uczucie świeżości. Są one również w stu procentach bezpieczne – zarówno dla ludzi, jak i dla zwierząt. Nie powodują alergii ani podrażnień.

Metoda ekstrakcyjna zapobiega powstawaniu zacieków. Dzięki niej można pozbyć się nie tylko plam, ale także roztoczy oraz bakterii. Po wykonaniu wszystkich kroków meble odzyskują pierwotny, atrakcyjny wygląd. Po wyschnięciu nie trzeba ich także odkurzać na sucho. Metoda ekstrakcyjna nie osłabia też struktury materiału. Jeśli samodzielne próby prania nie przyniosły oczekiwanych efektów lub pozostawiły po sobie wyraźne ślady, zdecydowanie warto zdecydować się na pranie ekstrakcyjne.

Jak przygotować mieszkanie do prania tapicerek?

Przed wykonaniem usługi nie trzeba w żaden sposób przygotowywać pomieszczeń oraz mebli do prania. Specjalna końcówka maszyny piorącej ogranicza chlapanie wody wokół tapicerki, która jest czyszczona. Mimo to powierzchnia dookoła pranego mebla jest zabezpieczana płachtą woodoodporna .Czas schnięcia wynosi od kilku do kilkunastu godzin. Zależy on od rodzaju czyszczonej powierzchni, temperatury panującej w pomieszczeniu oraz wilgotności powietrza.

Czyścimy tapicerki takich mebli, jak: wersalki, materace, sofy, kanapy, fotele, krzesła, pufy itd.

Cennik prania tapicerki