Przejdź do treści

Jakie zagrożenia powoduje używanie brudnego dywanu?

brud na dywanie
Strona główna » Jakie zagrożenia powoduje używanie brudnego dywanu?

Brudny dywany są miejscem gdzie świetnie rozwijają się drobnoustroje takie jak bakterie, wirusy roztocza oraz pluskwy. W dywanach zbierają się również kurz, piasek. Może się wydawać, że  jeśli coś spadnie na dywan to wystarczy odkurzyć i będzie po problemie. Nic bardziej mylnego. Takie na przykład okruchy z chleba wbijają się głęboko w runo dywanu i nie da się ich pozbyć za pomocą odkurzacza. Z pomocą przychodzi profesjonalna pralnia dywanów Bryza. 

Podczas wstępnych oględzin dywanu nasi pracownicy zwracają szczególną uwagę na stare plamy oraz na plamy czyszczone domowymi sposobami. Dywany są częścią wyposażenia domu i odpowiednia ich pielęgnacja oraz utrzymanie pozwolą  nam dłużej się nimi cieszyć. Nieumiejętne czyszczenie dywanów może doprowadzić do ich zniszczenia i powstania trwałych nieusuwalnych plam. Dlatego tak ważne jest aby właściwie dobrać metodę prania oraz najlepsze środki piorące.

Na co warto zwrócić uwagę podczas oddawania dywanu do pralni dywanów?

Kiedy do naszej pralni trafiają wyjątkowo brudne dywany (np. takie, które od czasu ich kupienia nie były ani razu prane, dywany sprzed wielu lat, które otrzymujemy od naszych dziadków itp.) zwracamy szczególną uwagę na ich stan. Przede wszystkim, jeśli ktoś pozwala, aby dywan był naprawdę brudny, to znaczy, że może nie mieć pojęcia jak niekorzystny wpływ na zdrowie mają kurz i drobnoustroje. Odkładanie prania dywanów, powoduje nagromadzenie się w nim wielu cząstek stałych takich jak piach i kurz. Bardzo często klient  nie zdaje sobie sprawy, że brud i nieusuwane plamy powodują przedwczesne zniszczenie oraz zużycie się dywanu.

pluskwy na dywanie

Każdego dnia w dywanie rozwijają się wirusy i bakterie, przez co póżniej chorujemy na takie choroby jak alergie i astma. Pranie dywanów w naszej pralni jest sposobem aby się uchronić od tych chorób Jeśli dywan został niewłaściwie wyczyszczony, na przykład poprzez czyszczenie za pomocą gorącej pary dywanu wełnianego lub jedwabnego w wysokiej temperaturze – powoduje to, że struktura dywanu ulegnie osłabieniu a włókno dywanu pozostanie nieprzyjemne w dotyku. Dlatego też właściwe czyszczenie, a więc pranie dywanu w profesjonalnej pralni z wykorzystaniem odpowiednich środków, przedłuża jego żywotność i zachowuje pierwotny wygląd i właściwości.

Co się może stać, jeśli dywan jest wyjątkowo brudny?

Jeśli dywan pokrywa gruba warstwa brudu. W takiej sytuacji nie jesteśmy w stanie wyłapać możliwych istniejących już uszkodzeń i plam. W takiej sytuacji możliwe jest to dopiero po upraniu dywanu.  Dlatego właściciel takiego dywanu, po jego wyczyszczeniu, może błędnie stwierdzić, że spowodowaliśmy uszkodzenie dywanu podczas prania. 

Jeśli dywan jest mocno zabrudzony, nie jesteśmy w stanie przeprowadzić całkowitej właściwej kontroli wstępnej. Taką sytuację można porównać do próby obejrzenia całego domu, podasz kiedy drzwi są zamknięte na klucz a my nie moglibyśmy zobaczyć tego, co znajduje się wewnątrz.

W takich sytuacjach na pokwitowaniu, które wystawiamy klientowi podczas przyjmowania dywanu nasza pralnia zamieszcza komentarz: „Z powodu silnego zabrudzenia nie jesteśmy w stanie zagwarantować całkowitego usunięcia plam z silnych barwników. Pralnia Bryza nie ponosi odpowiedzialności za dywany prane domowymi sposobami oraz dywany prane nieodpowiednimi środkami piorącymi. Wszystkie tego typu dywany przyjmujemy do prania na odpowiedzialność klienta”. Są to zazwyczaj najbardziej wymagający klienci, którzy będą krytykować cenę, czas realizacji, a nawet i same efekty. Dlaczego? Takim klientom nie podoba się, że muszą komuś płacić za posprzątanie ich brudu.

Klienci, którzy cenią czystość i dążą do utrzymania jej w domu, chętnie zatrudniają wykwalifikowanych specjalistów pracujących w pralni Bryza. Nasza pralnia wykonuje usługi na najwyższym poziomie dając klientowi powód do zadowolenia. Na co dzień staramy się zapewnić najwyższą jakość naszych usług a potwierdzeniem tych słów są stale powracający do nas klienci oraz wielu nowych klientów korzystających z usług pralni Bryza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *