Przejdź do treści

Profesjonalne pranie dywanów wiskozowych

Strona główna » Pralnia dywanow Lublin » Profesjonalne pranie dywanów wiskozowych

Konsekwencją nieodpowiedniego prania dywanu z wiskozy często są nieodwracalne uszkodzenia. Jeśli chcesz cieszyć się jego nienagannym wyglądem przez lata, pamiętaj nie tylko o tym, by go regularnie odkurzać, ale też systematycznie zlecaj jego czyszczenie profesjonalistom. Mieszkasz w Lublinie lub okolicach? Wykonamy pranie takiego dywanu za Ciebie!

Dywan z wiskozy i jego cechy charakterystyczne

Dywan wiskozowy ma delikatną strukturę, dlatego jego nieumiejętne czyszczenie może doprowadzić do uszkodzenia włókien. Oprócz tego wyróżnia go:

  • Krótkie i błyszczące włosie – to kolejny powód, dla którego jest on podatny na uszkodzenia mechaniczne, o które nietrudno zwłaszcza podczas pośpiesznego i wykonanego w nieodpowiedni sposób prania dywanów z wiskozy.
  • Włosie układające się w jednym kierunku – dlatego też czyszczenia takich dywanów powinni podejmować się wyłącznie profesjonaliści, tacy jak nasi pracownicy. Ci, bazując na swojej wiedzy i doświadczeniu, dobiorą do ich struktury i stanu odpowiednie środki i metodę prania. Dopiero wtedy można przystąpić do czyszczenia dywanów z wiskozy.
jak-czyscic-dywan-z-wiskozy

Czyszczenie dywanów wiskozowych krok po kroku

W naszej pralni pranie dywanów wiskozowych poprzedza dokładne sprawdzenie ich stanu. Nasi pracownicy oglądają je, zwracając szczególną uwagę na stare i świeże zabrudzenia, przebarwienia oraz uszkodzenia. Ponadto fotografują dywan, a także przeprowadzają odpowiednie testy – stabilności koloru oraz trwałości włókna.

Pranie dywanów wiskozowych wykonujemy w następujący sposób:

  1. Moczymy dywan z wiskozy w specjalnym środku – dzięki temu jest zabezpieczony przed rozmyciem kolorów.
  2. By wyczyścić dywan, pierzemy go ręcznie – co istotne, ze względu na charakterystycznie ułożone włókna, szczotkujemy dywan z wiskozy w odpowiednim kierunku. Pod żadnym pozorem nie wykonujemy prania dywanów tego typu pod włos.
  3. Starannie płuczemy dywan – używając zmiękczonej wody o odpowiedniej temperaturze. Ten etap czyszczenia dywanów wiskozowych powtarzamy tyle razy, ile potrzeba. Do momentu aż środek do prania zostanie całkowicie usunięty.
  4. Wirujemy dywan – wykorzystując do tego profesjonalną wirówkę do dywanów.
  5. Czeszemy włosie – za pomocą szczotki z naturalnych włosów czeszemy włókna wiskozowe. To często pomijany, ale istotny etap pielęgnacji dywanów tego typu.

Dywany wiskozowe – profesjonalne środki do ich czyszczenia, które stosujemy

Do czyszczenia dywanu wiskozowego używamy specjalnych środków:

  • Stosujemy preparaty, które utrwalają ich kolory i mają niskie pH – jednocześnie sprawiając, że proces czyszczenia dywanu jest w pełni bezpieczny.
  • Do prania dywanu używamy profesjonalnych produktów – które ułatwiają usuwanie plam metodą na wskroś i pozostawiają włókna wiskozy w nienaruszonym stanie.

To kolejny argument przemawiający za tym, by czyszczenie takich dywanów powierzyć właśnie nam.

Suszenie dywanów wiskozowych to podstawa

Pranie dywanu z wiskozy warto zlecić nam także z innego powodu: wiemy, jak ważne jest jego umiejętne suszenie. Powinno być ono wykonywane w pozycji poziomej, dzięki czemu zachowa on swój pierwotny kształt i nie ulegnie deformacji. Stosujemy się do wszystkich tych zasad, więc nie musisz obawiać się o stan swojego dywanu z wiskozy – po czyszczeniu będzie on wyglądał jak nowy!