Przejdź do treści

Jak usunąć sierść z dywanu?

Jak usunąć sierść z dywanu?
Strona główna » Jak usunąć sierść z dywanu?

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że pupil w domu nie tylko przynosi radość i tworzy rodzinną atmosferę. Wiemy także, że wiąże się z tym wiele zobowiązań i obowiązków. Jednym z nich jest sezonowe linienie zwierzęcia, które potrafi przysporzyć wiele kłopotów domownikom. Sierść bardzo łatwo przykleja się do dywanu, co sprawia trudności podczas prania. Jak skutecznie usunąć sierść z dywanu? Przedstawiamy najlepsze domowe sposoby!

Usuwanie sierści z dywanu akcesoriami, które masz w domu

Na samym wstępie warto zaznaczyć, że zwierzęta gubią sierść dwa razy w roku – wiosną i jesienią. Żeby zapobiec żmudnej walce z pozbywaniem się sierści z dywanu, należy regularnie czesać zwierzaka właśnie podczas tych pór roku. Dzięki temu oszczędzisz sobie wielu nieprzyjemnych konsekwencji, jak np. latająca w powietrzu lub przyklejająca się do ubrań sierść. Jeśli jednak Twój pupil zdążył już zgubić sporo sierści i zastanawiasz się, jak szybko i skutecznie wyczyścić dywan, przychodzimy z pomocą.

Gumowe rękawice

Gumowe rękawiczki to bardzo praktyczne akcesorium, które znajduje się prawie w każdym domu. Przydają się do mycia naczyń i wykonywania prac domowych. Można je również wykorzystać w inny sposób! Załóż gumową rękawicę i zmocz ją wodą. Następnie przyłóż dłonie do dywanu i gładź go tak, jak zwierzę. Sierść bardzo szybko zacznie się rolować w jedno miejsce, a wtedy pozostaje już tylko ją zebrać i wyrzucić.

Rolka do ubrań

Rolka do ubrań sprawdza się nie tylko w przypadku zbierania sierści z odzieży. Świetnie sprawdza się również na dywanach i wykładzinach, które nie mają długiego włosia. Użycie rolki jest bardzo proste i skuteczne! Sierść psa zbierz z dywanu tak, jak zbierasz ją z ubrań. To rozwiązanie ma jednak jeden minus. Jest mało wydajne – na dużej powierzchni dywanu będziesz musiał często zmieniać listki przyklejające. Natomiast za jej pomocą bardzo łatwo usunąć sierść, więc warto wypróbować rolki do ubrań!

Szczotka

Szczotka jest zdecydowanie bardziej wydajna niż rolka do ubrań, ponieważ jest w stanie usunąć o wiele więcej sierści i dodatkowych zanieczyszczeń. Wystarczy ją zmoczyć wodą tak jak gumową rękawicę. Właściciele kotów będą zadowoleni z tego rozwiązania – szczotka jest w stanie zebrać nawet małe i ostre włoski. Jakie szczotki najlepiej nadają się do usuwania sierści? Takie, które nie są druciane, ale mają twarde i najlepiej krótkie włosie. Świetnie sprawdzi się również gumowa szczotka.

Profesjonalne usuwanie sierści z dywanu

Niestety, czasami domowe środki mogą sobie nie poradzić z usunięciem sierści. Dzieje się tak wtedy, gdy np. krótka sierść kota lub miękka sierść psa zbyt głęboko wejdzie w runo dywanu. Również dywany z długim włosiem, np. shaggy, wymagają specjalnego czyszczenia. Trudno jest usunąć sierść domowymi sposobami, ponieważ te zwyczajnie nie dochodzą w głąb dywanu. Jak temu zaradzić?

Nasza oferta

W naszej ofercie, oprócz tradycyjnego prania dywanów, znajdziesz również usługę czyszczenia dywanów z sierści. Warto zdecydować się na nią wtedy, gdy nie jesteś w stanie całkowicie usunąć sierści psa lub kota. Gwarantujemy stuprocentową skuteczność w usuwaniu zabrudzeń każdej części dywanu – zewnętrznej, wewnętrznej i środkowej. Klasyczne zbieraczki do sierści niestety nie zawsze są w stanie dotrzeć w głąb dywanu. Dlatego warto oddać się w ręce naszych specjalistów, którzy usuną sierść w specjalnej maszynie. Dzięki temu masz pewność, że dywan nie zostanie uszkodzony w procesie czyszczenia. Jeśli chcesz poznać cenę takiej usługi, zajrzyj do naszej zakładki cennik!

Na naszej stronie znajdziesz również profesjonalne usługi czyszczenia dywanów, tapicerek i usuwania zapachów. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *