Przejdź do treści

Pranie dywanów a COVID-19

covid w pralni
Strona główna » Pranie dywanów a COVID-19

W ostatnich miesiącach pandemia coronavirusa staje się dużym wyzwaniem dla każdego z nas oraz dla naszych bliskich. Jest również sporym problemem dla firm i ich pracowników.
Pralnia Dywanów Bryza podejmuje wszelkie kroki w celu uchronienia naszych klientów i pracowników przed wirusem. Naszym obowiązkiem jest robienie wszystkiego co możliwe aby spowolnić rozprzestrzenianie się wirusa. Ważnym elementem jest również ochrona osób szczególnie narażonych. Każdy z nas może przyczynić się do spowolnienia rozprzestrzeniania się pandemii coronavirusa.


W tym artykule przedstawimy sposób w jaki Pralnia Bryza reaguje na kryzys związany z COVID-19 oraz jak pranie dywanów wspomaga walkę z wirusem.

Naszym głównym celem jest zminimalizowanie ryzyka przenoszenia się koronawirusa.


A podjęcie odpowiednich kroków może znacząco przyczynić się do jego wyeliminowania. Niestety wraz z tymi krokami wiązać się mogą również uniedogodnienia takie jak: zmniejszenie wydajności pracy, zmiana czasu pracy oraz zmiany w odbiorach i transporcie dywanów. Nasza pralnia zdecydowała się również na to aby praktycznie do zera wyeliminować bezpośredni kontakt między pracownikami i klientami, przychodzącymi skorzystać z naszych usług. W tym celu wszyscy klienci obsługiwani są na zewnątrz pralni na świeżym powietrzu. Dzięki takiemu zabiegowi chronieni są zarówno klienci, jak i nasi pracownicy. Odbiory dywanów z pralni odbywają się tylko w określone dni, dzięki czemu mamy możliwość kontrolowania kontaktu między klientami i pracownikami, jak i również sposobność do zakażania się. Kiedy jesteś zainteresowany naszymi usługami zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub przez zakładkę “kontakt z nami” na naszej stronie.
Jeśli zaś chodzi o transport dywanów, to dalej oferujemy możliwość odbioru dywanów od Państwa. Jednak odbiór również będzie ograniczony. Po umówionym terminie odbioru nasz pracownik poprosi Cię o zwinięcie i pozostawienie go na zewnątrz. Jeśli jednak nie będziesz w stanie zostawić go w bezpiecznym miejscu, to poprosimy byś zostawił go jak najbliżej drzwi wejściowych. Te jednak drobne uciążliwości pozwolą na ograniczenie kontaktu. Oczywiście wszyscy nasi pracownicy będą w maseczkach oraz będą posiadali środki do dezynfekcji. W przypadku gdy, któryś z naszych pracowników się źle poczuje, natychmiast robimy testy na obecność koronawirusa aby mieć stuprocentową pewność, że wszystko jest w porządku. Wprowadzone przez nas środki bezpieczeństwa mogą wpływnąć na wydłużenie się czasu realizacji wykonania usługi, lecz dołożymy wszelkich starań aby zapewnić Ci najwyższej jakości usługę. W Pralni Bryza robimy wszystko co w naszej mocy aby umożliwić naszym klientom w pełni korzystanie z naszych usług, jednocześnie dbając o bezpieczeństwo nasze oraz klientów. Dziękujemy za cierpliwość i wyrozumiałość w czasach pandemii.

Jak możesz zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa?

W celu ochrony siebie, swojej rodziny i naszych pracowników szczególnie dbaj o higienę. Dokładnie myj ręce za pomocą mydła i wody przez co najmniej 20 sekund. Używaj środków do dezynfekcji rąk. Aby zmniejszyć ryzyko zakażenia siebie i innych koronawirusem unikaj spotkań towarzyskich w większych grupach. Jeśli postanowiłeś skorzystać z naszych usług, zwłaszcza jeśli zamówiłeś transport dywanów daj znam znać czy w ostatnich tygodniach występowały u Ciebie lub u kogoś w rodzinie objawy koronawirusa. Pozwoli nam to zmniejszyć możliwość zakażenia się wirusem oraz ochronić naszych pracowników i naszych najbliższych.

Nasza Pralnia dywanów dba o Twoje zdrowie i chroni bliskich


Dywany zatrzymują w sobie bardzo dużo brudu, zwłaszcza wtedy kiedy jesteśmy zmuszeni siedzieć w domu. Ze względu na pandemię i wprowadzone obostrzenia (kwarantanna, praca zdalna czy nauka zdalna) spędzamy w domu bardzo dużo czasu co przyczynia się do gromadzenia kurzu i brudu w naszych dywanach. W runie dywanu mogą znajdować się przeróżne rzeczy. Od zwykłych domowych alergenów, przez brud aż do bakterii i wirusów. Wszystkie te czynniki wpływają na zdrowie oraz samopoczucie. Bardzo często klienci nie są świadomi tego, że dywan może w sobie zawierać znaczne ilości brudu, nawet jeśli nie wygląda na brudny. Naszym klientom doradzamy aby prać dywany przynajmniej dwa razy w roku lub jeszcze częściej jeśli znajdują się w miejscach o sporym natężeniu ruchu. Jeśli ostatnio chorowałeś lub miałeś kontakt z osobą zarażoną koronawirusem, to po wyzdrowieniu i przejściu kwarantanny powinieneś oddać swoje dywany do dezynfekcji i prania przez specjalistów. Pralnia Bryza posiada profesjonalne środki aby zapewnić całkowite zdezynfekowanie i neutralizację dywanów. Dzięki metodzie prania “na wskroś” jesteśmy w stanie dogłębnie wyczyścić dywany. W czasach pandemii pranie dywanów oraz ich dezynfekcja nie jest luksusem, lecz koniecznością w celu ochrony siebie i swojej rodziny.
Zanim przystąpimy do prania, każdy dywan jest trzepany w automacie trzepiącym, który pozwala na całkowite pozbycie się piasku, kurzu i wszystkich cząstek stałych nierozpuszczalnych w wodzie. Również na tym etapie usuwane są włosy i sierść zwierząt.
Następnie dywan jest “kąpany” w środkach dezynfekujących. Środki te neutralizują wirusy i bakterie. Jednocześnie są bezpieczne dla włókna dywanu oraz dla człowieka. Po etapie dezynfekcji i neutralizacji dywan jest prany metodą “na wskroś”. Ta metoda pozwala na całkowite usunięcie głębokich plamy oraz innych zabrudzeń. Kolejny etap jest jednym z ważniejszych etapów. To właśnie tutaj przy pomocy bieżącej wody o neutralnym pH wypłukiwany jest rozpuszczony brud. Woda dociera aż do samego spodu dywanu. Ten zabieg zapewnia całkowite pozbycie się zabrudzeń oraz pozostałości po wcześniejszych etapach prania. Dywany w następnej kolejności są wirowane w wirówce do dywanów w celu pozbycia się wody. Wilgotne dywany wieszane są w klimatyzowanej suszarni. Pralnia Bryza posiada suszarnię z zamontowaną klimatyzacją, gdyż zabezpiecza to przed rozwojem bakterii, grzybów i wirusów podczas etapu suszenia, który może trwać do 48h. ,

Ozonowanie dywanów w pralni


Po wysuszeniu każdy dywan poddajemy procesowi ozonowania, który jeszcze dodatkowo chroni dywany przed drobnoustrojami oraz zarodnikami pleśni i grzybów.
Ostatnim etapem jest kontrola jakości. W tym celu nasi pracownicy sprawdzają każdy dywan i jeśli efekt nie jest w pełni zadowalający, wszystkie etapy prania dywanów są jeszcze raz przeprowadzane aż do momentu osiągnięcia oczekiwanych rezultatów.

Jeśli chcesz dowiedzieć się wiecej o praniu dywanów odwiedź nasza pralnię dywanów Bryza lub skontaktuj się z naszą firmą a my fachowo doradzimy i wybierzemy dla Ciebie odpowiednią usługę.