Jak usuwamy zapach moczu z dywanów?

plama na wykladzinie

Po pierwsze aby usunąć zapach moczu z dywanu lub wykładziny należy sprawdzić razem z klientem czy powierzchnia nie ulegnie ponownemu zabrudzeniu. Może do tego dojść np. w sytuacji niewielkiej ,niewidocznej na pierwszy rzut oka awarii rury od toalet,pisuarów. Jeśli w pomieszczeniu są zwierzęta to mają one w zwyczaju wracać i ,,brudzić”ponownie w miejscach w których już raz to zrobiły. Jeśli dywan jest prany na wskroś w pralni dywanów wtedy ten proces przebiega inaczej. Opis tego procesu jest tutaj .


Natomiast ten wpis dotyczy sytuacji kiedy usługa prania dywanów lub wykładziny jest przeprowadzana w lokalu klienta. Po wykonaniu powyższych czynności należy odkurzyć powierzchnię.Przeprać roztworem ekstrakcyjnym (formula 90) i zostawić do wyschnięcia.  Po wyschnięciu można zacząć właściwy proces neutralizacji zapachu uryny.

Jaki produkt używamy w pralni dywanów do neutralizacji zapachu moczu?

mocz na wykładzinie


Idealnym preparatem jest aby usunac zapach moczu jest Urine Contamination Treatment firmy Chemspec. Produkt ten do nabycia u autoryzowanego przedstawiciela firmy Chemspec . Trzeba pamiętać ,że preparat powinien dotrzeć we wszystkie miejsca gdzie wcześniej dotarła uryna. Jeśli rozpyli się go wyłącznie na powierzchnię dywanu lub wykładziny będzie on tylko chwilowo maskował nieprzyjemny zapach ale jego źródło dalej pozostanie. 

Może okazać się konieczne podniesienie wykładziny aby dostać się do podkładu lub desek lub innego materiału który również należy potraktować tym preparatem.

Zasada jest taka. Żaden preparat do usuwania zapachu uryny nie zadziała jeśli nie będzie miał bezpośredniego kontaktu ze źródłem zapachu. Może być użyty też na drewnie, kamieniu, kafelkach i innych powierzchniach. Wystarczy wetrzeć go i poczekać aż zapach przestanie być uciążliwy.

Gdy zapach uryny zostanie zneutralizowany należy płukać go detergentem do prania ekstrakcyjnego np Chemspec formula 90

Jak zlokalizować niewidoczny plamy moczu na wykładzinie?

W przypadku gdy plama jest nie widoczna a zapach uryny jest wyczuwalny, można posłużyć się  lampą ultrafioletową. W promieniach UV plamy po moczy będą ,,świecić”

mocz w swietle uv

Co zrobić jeśli zapach jest wyczuwalny lecz nie jest bardzo silny?Produkt do usuwania zapachu moczy np urine contamiantion treaatment można rozcieńczać 1:2 z wodą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *