Przejdź do treści

Jak usuwamy zapach moczu z dywanów?

plama na wykladzinie
Strona główna » Jak usuwamy zapach moczu z dywanów?

Aby usunąć zapach moczu z dywanu lub wykładziny, należy sprawdzić razem z klientem, czy powierzchnia nie ulegnie ponownemu zabrudzeniu. Może do tego dojść np. w sytuacji niewielkiej, niewidocznej na pierwszy rzut oka awarii rury od toalet czy pisuarów. 

Jeśli w pomieszczeniu są zwierzęta, to mają one w zwyczaju wracać i brudzić ponownie w miejscach, w których już raz to zrobiły. Jeśli dywan jest prany na wskroś w pralni dywanów, wtedy ten proces przebiega inaczej. Sprawdź tutaj, jak usuwamy zapachy z dywanu.


Natomiast ten wpis dotyczy sytuacji, kiedy usługa prania dywanów lub wykładziny jest przeprowadzana w lokalu klienta. Po wykonaniu powyższych czynności należy odkurzyć powierzchnię, a następnie przeprać roztworem ekstrakcyjnym (formula 90) i zostawić do wyschnięcia. Po wyschnięciu można zacząć właściwy proces neutralizacji zapachu uryny.

Sprawdź tutaj, jak prać dywan w domu alergika.

Jakiego produktu używamy w pralni dywanów do neutralizacji zapachu moczu?

mocz na wykładzinie


Idealnym preparatem do usuwania zapachu moczu jest Urine Contamination Treatment firmy Chemspec. Produkt ten jest dostępny u autoryzowanego przedstawiciela firmy Chemspec. Trzeba pamiętać o tym, że preparat powinien dotrzeć we wszystkie miejsca, gdzie wcześniej dotarła uryna. Jeśli rozpyli się go wyłącznie na powierzchnię dywanu lub wykładziny, będzie on tylko chwilowo maskował nieprzyjemny zapach, ale jego źródło dalej pozostanie. 

Może okazać się konieczne podniesienie wykładziny, aby dostać się do podkładu lub desek czy innego materiału, który również należy potraktować tym preparatem.

Żaden preparat do usuwania zapachu uryny nie zadziała, jeśli nie będzie miał bezpośredniego kontaktu ze źródłem zapachu. Może być użyty też na drewnie, kamieniu, kafelkach i innych powierzchniach. Wystarczy wetrzeć go i poczekać, aż zapach przestanie być uciążliwy.

Gdy zapach uryny zostanie zneutralizowany, należy płukać go detergentem do prania ekstrakcyjnego, np. Chemspec formula 90.

Jak zlokalizować niewidoczne plamy moczu na wykładzinie?

W przypadku, gdy plama jest niewidoczna, a zapach uryny jest wyczuwalny, można posłużyć się lampą ultrafioletową. W promieniach UV plamy po moczu będą podświetlone, co widać na poniższym zdjęciu.

mocz w swietle uv

Co zrobić, jeśli zapach jest wyczuwalny, lecz nie jest bardzo silny? Produkt do usuwania zapachu moczu, np. Urine Contamiantion Treatment można rozcieńczać w proporcji 1:2 z wodą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *