Przejdź do treści

Ile kosztuje pranie dywanu w Lublinie w 2024 ?

pranie-w-domu-czy-pralni
Strona główna » Ile kosztuje pranie dywanu w Lublinie w 2024 ?

Kompletny przewodnik po cenach prania dywanów za metr kwadratowy

Czyszczenie dywanu samodzielnie można przeprowadzić za pomocą łatwo dostępnych w domu środków lub odkurzacza z funkcją czyszczenia. Regularne pranie może pomóc przedłużyć żywotność dywanu oraz zachować jego pierwotny wygląd. Dlatego, ile kosztuje pranie dywanu i na co należy zwrócić uwagę, decydując się na to? W tym tekście omówimy domowe metody czyszczenia oraz przyjrzymy się profesjonalnym usługom pralni, uwzględniając koszty prania dywanu oraz czynniki wpływające na cenę takiej usługi. Przyjrzymy się również dodatkowym usługom, które warto rozważyć, aby dywan przez wiele lat zachował swoje walory użytkowe i estetyczne.

Pranie dywanu w domu czy w  profesjonalnej pralni?

Gdzie jest wieksza Skuteczność czyszczenia dywanu W domu: Odkurzacz ekstrakcyjny (np. Karcher, Rainbow), który służy do prania dywanów, zapewnia jedynie powierzchowne czyszczenie. Głęboko osadzony brud oraz trudne plamy pozostają nieusunięte. Niewypłukany brud i środek piorący, który pozostaje na dywanie, prowadzi do szybszego ponownego zabrudzenia. Metody domowe nie są skuteczne w usuwaniu plam, co oznacza, że konieczne jest skorzystanie z usług profesjonalnej pralni do prania dywanów Profesjonalna pralnia: Oferuje różne usługi, takie jak pranie dywanów “na wskroś” w kąpieli wodnej. Inne dostępne usługi które powinien zawierać cennik prania to trzepanie automatem trzepiącym, odkurzanie oraz suszenie dywanu w klimatyzowanej suszarni. Pranie dywanów z odpowiednio dobranymi środkami piorącymi skutecznie usuwa wszystkie plamy oraz głęboko osadzony brud. Pralnia zapewnia również usługi takie jak odbiór dywanów od klienta i ich dostarczenie po zakończeniu czyszczenia. W naszej pralni wszystkie dywany są również ozonowane, co zapobiega rozwijaniu się nieprzyjemnych zapachów. 

Podsumowując, jeśli zależy nam na skutecznym i kompleksowym czyszczeniu dywanu, warto skorzystać z usług profesjonalnej pralni. Pranie dywanów w pralni zapewnia nie tylko dogłębne oczyszczenie, ale również usunięcie trudnych plam i odświeżenie dywanu. Dzięki temu możemy cieszyć się czystym i świeżym dywanem przez dłuższy czas.

Czas i wysiłek poświęcony na czyszczenie w domu

Metody stosowane w domu mogą zabierać więcej czasu i wysiłku. Niestety, te sposoby choć tańsze  nie gwarantują osiągnięcia takiego samego poziomu czystości jak profesjonalne pralnie dywanów. Dodatkowo, mogą wymagać większego wysiłku fizycznego i istnieje ryzyko uszkodzenia dywanu przez niewłaściwe użycie detergentów
Dywan który odbiera się z pralni jest kompletnie suchy co również ma znaczenie

Cena prania :

 • Zastosowanie odkurzacza piorącego np Karcher lub jego potencjalne wynajęcie to opcja bardziej ekonomiczna, jednak w wielu sytuacjach efekty samodzielnej pracy nie dorównują skuteczności profesjonalnego prania w pralni dywanów..
 • Za profesjonalne pranie dywanu w pralni trzeba zapłacić około 22 PLN za metr kwadratowy. Często pralnie oferują usługę odbioru dywanów od klienta. Specjalistyczne techniki prania umożliwiają usunięcie nawet najbardziej uciążliwych plam. W cenie zawarta jest również usługa trzepania dywanu, dzięki której skutecznie usuwane są włosy, kurz i sierść zwierząt..

Jakie sposoby prania dywanów można wybrać?

W zależności od stopnia zabrudzenia, rodzaju włókna z którego został wykonany dywan, wybór metody czyszczenia dywanu może mieć znaczenie w efekcie końcowym prania. Poniżej przedstawiamy popularne metody prania dywanów:

1.Kompleksowe pranie w kąpieli wodnej (na wskroś)

Ta technika polega na czyszczeniu dywanów za pomocą specjalistycznego sprzętu pralniczego, który umożliwia skuteczne dotarcie środków czyszczących do najgłębszych warstw dywanu, rozpuszczając tam zgromadzony brud i plamy. Następnie, rozpuszczone zanieczyszczenia są usuwane za pomocą bieżącej wody, a włókna dywanu są szczotkowane za pomocą profesjonalnej maszyny piorącej. Jest to najbardziej efektywny i najlepszy wybór dla dywanów, które są silnie zabrudzone.

 • Zalety: Skuteczność na dywanach intensywnie eksploatowanych, zasikanych.
 • Wady: Dywany klejone i podklejane są czyszczone na ryzyko klienta, ponieważ mogą one się rozkleić.

2. Pranie z użyciem pary pod ciśnieniem (ekstrakcja parą pod  wysokim ciśnieniem):

Charakterystyka: Ten sposób prania polega na zastosowaniu gorącej pary pod wysokim ciśnieniem do gruntownego czyszczenia dywanów. Choć jest skuteczna w eliminacji brudu i plam, wymaga jednak dłuższego okresu schnięcia.

 • Zalety: Efektywność tego rodzaju czyszczenia przewyższa metodę ekstrakcyjną
 • Wady: Dywany zrobione z naturalnych włókien, takie jak wełna, wiskoza czy jedwab mogą reagować negatywnie na wysoką temperaturę, co sprawia, że ta metoda nie jest odpowiednia do prania dywanów wykonanych z takich materiałów

3. Czyszczenie metodą ekstrakcji:

 Metoda ta polega na rozpyleniu środków czystościowych na powierzchni dywanu. Następnie, środki te są równomiernie rozprowadza sie po całym dywanie. Na zakończenie, za pomocą specjalistycznego odkurzacza, roztworzony brud jest wypłukujemy.. Jest to idealne rozwiązanie dla dywanów bez włosia lub tych, które nie są mocno zabrudzone.

 • Zalety: Proces czyszczenia dywanu jest znacznie krótszy niż w przypadku tradycyjnego “prania na wskroś”. Nie ma potrzeby oddawania dywanów do pralni.
 • Wady: Może wymagać użycia specjalistycznego sprzętu. Ten sposób czyszczenia skupia się tylko na powierzchni dywanu. Brud i inne zanieczyszczenia ukryte głęboko w strukturze dywanu nie są usuwane.

Wybór metody prania dywanu zależy od stopnia zabrudzenia i rodzaju dywanu, ponieważ nie wszystkie dywany mogą być czyszczone tą samą metodą. Profesjonalne pralnie dywanów używają specjalistycznego sprzętu i środków piorących do dogłębnego czyszczenia, w tym do usuwania plam. Dla osób ceniących komfort, oferują one kompleksowe usługi, takie jak trzepanie dywanów, dezynfekcję i usuwanie zapachów, suszenie oraz transport dywanów.

Dodatkowe usługi, które warto przemyśleć przy zleceniu prania dywanów w pralni.

 Podczas korzystania z pełnej oferty, warto przemyśleć dodatkowe opcje, które proponują firmy specjalizujące się w praniu dywanów. W zależności od naszych wymagań, personel specjalistycznego zakładu prania pomoże nam wybrać odpowiednie dla nas dodatkowe opcje.

 Oto kilka z nich: 

Usuwanie nieprzyjemnych zapachów:

 Jeśli mamy zwierzęta w domu, najlepszym rozwiązaniem na usunięcie zapachu moczu czy wymiocin będzie dezynfekcja dywanów. Ta usługa pozwala na całkowite usunięcie tych zapachów poprzez ich neutralizację za pomocą profesjonalnych środków do usuwania zapachów. W naszym zakładzie prania używamy tylko najlepszych środków chemicznych do prania dywanów,

Pranie Antyalergiczne:

 Gdy jesteśmy specjalnie podatni na roztocza kurzu domowego, najlepszym rozwiązaniem dla nas będzie pranie z wykorzystaniem preparatów antyalergicznych. Te produkty eliminują roztocza i neutralizują ich metabolity, które są odpowiedzialni za wywoływanie reakcji alergicznych  

Ozonowanie

Ten proces wykorzystuje ozon do zneutralizowania bakterii i wirusów.Ozonowanie umożliwia również usunięcie niechcianego zapachu papierosów.

Trzepanie dywanów:
Ta usługa pozwala na usunięcie z dywanu stałych cząsteczek, takich jak: ziarenka piasku, kurz, włosy czy sierść zwierzęcą. Wytrzepany dywan jest gotowy do prania. Po wirowaniu i wysuszeniu, dywan jest poddawany ponownemu trzepaniu, co gwarantuje całkowite usunięcie stałych elementów.

Czy tylko cena ma znaczenie? Jak wybrać firmę do prania dywanów?

Wybór właściwej firmy oferującej usługi prania dywanów wymaga rozważenia kilku aspektów, które pomogą w podjęciu świadomej decyzji:

 • Reputacja i doświadczenie firmy:

Podczas wyboru pralni warto zapoznać  się opiniami o danej firmie. Pralnie o ugruntowanej pozycji na rynku, cieszą się pozytywnymi opiniami klientów, co przekłada się na zadowolenie z wykonanych usług.

Jednym z lepszych sposobów sa rekomendacje znajomych oraz opinie w internecie 

 • Zakres usług i stosowane metody:

Ważnym argumentem przy wyborze profesjonalnej pralni jest oferowany przez firmę zakres wykonywanych usług. Należy zwrócić uwagę na to, czy firma posiada usługę transportu dywanów, czy oferuje usługi dodatkowe w zależności od zaistniałych problemów (np. usługa neutralizacji zapachów po zwierzętach). Warto zwrócić uwagę na to z jakich środków piorących korzysta dana firma. Wiedza o tym jest szczególnie istotna dla alergików i rodzin z małymi dziećmi.

 • Sprzęt i profesjonalizm:

Zwróć uwagę na posiadany przez firmę sprzęt oraz oferowane metody prania.  Na stronie internetowej pralni można znaleźć szczegółowe opisy procesu prania, zdjęcia lub nawet filmy z realizacji usług .Sposobem na ocenienie kompetencji i doświadczenia firmy może być również rozmowa z pracownikiem firmy. Profesjonalna pralnia powinna jasno wyjaśnić proces prania, używany sprzęt oraz ewentualne ograniczenia w możliwości wykonania pewnych usług.

Podsumowując, wybór firmy wykonującej usługi prania dywanów nie powinien opierać się wyłącznie na cenie. Ważne znaczenie mają takie czynniki, jak opinia o firmie, zakres oferowanych usług, posiadany sprzęt a także doświadczenie firmy. Warto jednak poświęcić czas aby wybrać pralnię dywanów, która najlepiej odpowiada indywidualnym potrzebom i oczekiwaniom.

FAQs

Ile kosztuje pranie dywanu za metr kwadratowy w pralni?

Cena prania dywanu za metr kwadratowy w profesjonalnych firmach wynosi około 22 zł. Cena ta dotyczy prania metodą “na wskroś”, czyli w kąpieli wodnej, poprzedzonej odkurzaniem i mechanicznym trzepaniem dywanu i suszeniem w suszarni.

Jaka jest cena prania dywanu metodą Karcher?

Pranie dywanu ekstrakcyjne  przy użyciu metody Karcher kosztuje od 10 do 12zł za metr kwadratowy. Taka usługa jest często dostępna u osób prywatne dorabiające sobie, które posiadają podstawowy model odkurzacza piorącego i wykonują okazjonalne czyszczenie u klientów w domu. IIe kosztuje pranie dywanów w Lublinie ?

Cena prania dywanu za metr kwadratowy w profesjonalnych firmach wynosi około 22 zł. Cena ta dotyczy prania metodą “na wskroś”, czyli w kąpieli wodnej, poprzedzonej odkurzaniem i mechanicznym trzepaniem dywanu i suszeniem w suszarni.