USUWANIE ZAPACHU

Oferujemy profesjonalne i skuteczne pozbycie się prawie każdego nieprzyjemnego zapachu. np moczu Najpierw z dywanu usuwamy źródło zapachu, czyli resztki jedzenia, odchody, wymiocin, czy wypłukujemy urynę. Następnie dywan trafia na kilkanaście godzin do kąpieli z użyciem odpowiedniego dla źródła zapachu środka chemicznego, który wchodzi w reakcję z substancją zapachową i przerywa proces rozwoju bakterii, grzybów czy fermentacji.

Jeżeli twojemu psu lub kotu zdarzyło się zabrudzić dywan to plamy, na przykład z moczu mogą być trudne do  usunięcia domowymi sposobami, ponieważ każde zwierzę ma innym skład moczu a wpływa na to między dieta, podawane leki, jak również wiek, który ma znaczący wpływ na intensywność zapachu z którym przyjdzie nam się zmierzyć, jeśli  nasi klienci zdecydują się na usługę usuwania zapachu moczu. Usługa ta jest usługą dodatkową do usługi prania dywanu na wskroś w kąpieli wodnej u nas w stacjonarnej pralni dywanów.

Mocz na dywanie
Z pewnością nie należy maskować  moczu za pomocą innego zapachu np. zapachem cytrusowym, ponieważ zapachy łączą się, a następnie po kilku dniach będziemy nadal czuć nieprzyjemny zapach uryny i cytrusów

Zazwyczaj dzielimy plamy z moczu na mniej lub bardziej odczuwalne a wynikające z ilości zawartego moczu i jego pochodzenia. Od technicznej strony w naszej pralni dywanów stosujemy między innymi   Kill Odor Plus  który neutralizuje nieprzyjemne zapachy, jednocześnie usuwa  składowe moczu. Jednak najskuteczniejszym rozwiązaniem wykorzystywanym w pralni dywanów do usuwania nieprzyjemnych zapachów moczu jest Chemspec Urine Contamination Treatment. Niezależnie od tego, czy stosuje się na włókna dywanów czy powierzchnie stałe, to pierwszym krokiem  jest  określenie tego jak bardzo zapach jest intensywny a następnie dobranie odpowiedniego produktu.

UCT działa bardzo sprytnie, chemicznie neutralizuje źródło zapachu, więc niezbędne jest ustalenie lokalizacji źródła i stopnia zanieczyszczenia. Stosowany w pralni produkt zawiera bardzo małą ilość środka zwilżającego , aby umożliwić swobodny przepływ do obszarów plamy, takich jak podłoże dywanowe oraz wniknąć głęboko we włókno tkaniny.

Klienci, którzy trafiają do pralni dywanów opowiadają często o tym jak ich zwierzęta oprócz dywanów zasikują przeróżne inne miejsca, między innymi dotyczy to mebli i podłóg drewnianych oraz  miejsc za listwą przypodłogową. Aby całkowicie pozbyć się moczu z tych obszarów, konieczne jest zastosowanie odpowiedniej ilości UCT. Musi być go na tyle dużo by nie odparował oraz wystarczająco długo powinien działać na danej plamie aby efekt był najlepszy (mniej więcej od 10-20 minut).

Biorąc pod uwagę, ile uryny może zostać wydalone przez zwierzęta lub człowieka, zrozumiałe jest to że w niektórych przypadkach może być konieczne użycie kilku litrów UCT lub jego kilkukrotne zastosowanie na danej plamie moczu.  Jednak w pralni dywanów radzimy sobie docierając do samego źródła plamy przez co możemy lepiej ją usunąć z bardziej niedostępnych miejsc takich jak dywany typu shaggy lub tapicerki.

Podczas usługi neutralizacji moczu w pralni dywanów po zastosowaniu srodka neutralizującego zapch uryny  wypłukujemy go za pomocą przeznaczonego do tego płynu np.  All Fiber Textile Rinse.

 Oprócz zapachu pochodzącego ze zidentyfikowanego źródła, zapach uryny może również znajdować się w otaczających powierzchniach np. jeśli pies nasikał nam na dywanie to oprócz tego że klient przynosi zasikany dywan do nas do pralni, gdzie jest prany na wskroś, to miejsce w którym mocz miał kontakt z podłogą również powinien zostać przemyty.

Urine Contamination Treatment stosowany w pralni dywanów gwarantuje usunięcie zapachu moczu, a ponieważ nie tworzy lepkiej pozostałości, można go pozostawić na dywanie w celu zneutralizowania moczu, odczekać by zadziałał a później wykonać pranie na wskroś lub wypłukać ekstrakcyjnie.

W naszej pralni dywanów  zawsze przeprowadzamy wstępne testy aby dobrać odpowiednie środki usuwające zapach moczu. Od wielu lat w pralni dywanów stosujemy Urine neutralizer , który można bezpiecznie stosować w usłudze neutralizacji moczu z różnych rodzajów dywanów oraz na różnych typach tapicerki.